خرید پشم سنگ

خرید پشم سنگ
03دی
 فهرست مطالب این صفحه:
 ✔پشم سنگ چیست؟ ✔ کاربرد پشم سنگ چیست؟ ✔ مزایای استفاده از پشم سنگ در عایق کاری ✔انواع پشم سنگ ✔قیمت پشم سنگ 

پشم سنگ چیست؟

این روز ها دنیای صنعتی بر مبنای کاهش آلاینده های زیست محیطی و مصرف بهینه انرژی پیش می رود. از این رو، محصولات صنعتی بسیاری جهت پیشگیری از آلودگی صوتی، آلودگی طبیعت،  آلودگی هوا و مانند آن ها تولید شده اند. در این بین عایق های صوتی و حرارتی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. پشم سنگ یکی از شناخته شده ترین و مهم ترین عایق های صوتی و حرارتی است که در صنعت کاربرد بسیاری دارد که همین ویژگی خرید پشم سنگ را در اکثر پروژه ها، هر روز بیش از پیش ضروری می کند. سنگ بازالت که از خانواده سنگ های آذرین است در اثر فوران آتشفشان ها تشکیل می شود. اگر این سنگ تحت حرارت بالا (حدود 1500 درجه سانتی گراد) قرار گرفته و تغییر شکل یابد، در نهایت باعث تولید نوعی الیاف می شود. الیاف حاصل از این فرایند، خاصیت ضد حریق دارد و در تهیه و تولید عایق های صوتی و حرارتی به کار می رود؛ این نوع عایق ها را پشم سنگ می گویند که امروزه خرید پشم سنگ بسیار فراوان شده است. یکی از دلایل اصلی استقبال و خرید پشم سنگ همین ویژگی ها آن است. در حقیقت، بازالت در حرارت بسیار ذوب می شود و به الیافی با ابعاد کوچک و میکرونی تبدیل می شود. پس از آن یک ترکیب با 97 درصد الیاف بازالت و 3 درصد روغن های مخصوص و رزین منجر به تولید پشم سنگ خواهد شد. همان گونه که ذکر شد خرید پشم سنگ که یک عایق صوتی و در عین حال یک عایق حرارتی عالی به حساب می آید، به جهت کاهش آلودگی های صوتی و کاهش مصرف انرژی ساختمان ها انجام می شود. پس بنابراین، استفاده و خرید پشم سنگ در ساخت سازه های ساختمانی و عمرانی هزینه های مرتبط با انرژی را کاهش می دهد. خرید پشم سنگ این روز ها بسیار افزایش یافته به طوری که بیش از 44 درصد از عایق های استفاده شده در مصالح ساختمانی، از نوع پشم سنگ های متنوع هستند.
پشم سنگ فنوفلت - بهینه عایق

بعضی از ویژگی های بارز انواع پشم سنگ که دانستن آن ها برای خرید پشم سنگ ضروری است عبارت اند از:

 • راحتی در اجرا و نصب
 • مقاومت در برابر انتقال صوت
 • ضریب هدایت حرارتی بسیار پایین
 • مقاومت بسیار در برابر آتش سوزی
 • قدرت جذب بالا در برابر صوت
 • سازگاری بالا با محیط زیست و سمی نبودن
 • داشتن خواص ضد آلرژیک
 • مناسب جهت استفاده در پرويه های صنعتی و عمرانی

عایق حرارتی پشم سنگ یکی از بهترین و بی ضرر ترین عایق های صوتی و حرارتی در میان موارد مشابه است. از این رو، تلاش بر این است تا پشم سنگ های مختلف و متنوعی ساخته شود تا دست مشتریان در هنگام خرید پشم سنگ باز باشد.

پشم سنگ ها با هر نوع و شکلی که باشند، می توانند به شکل بدون روکش و روکش دار تولید شوند. قیمت خرید پشم سنگ نیز بر همین مبنا و اساس بر نوع آن تعیین می شود.

در هر حال، لازم است افراد با توجه به نیاز خود، به یک تولید کننده و یا فروشگاه مطمئن همچون شرکت بهینه عایق مراجعه کرده و خرید پشم سنگ را انجام دهند. انواع پشم سنگ های تولید شده و کاربرد های آن ها در ادامه این مطلب معرفی می شوند.


برای خواندن مطالب درمورد ورق آلومینیوم میتوانید:

کاربرد پشم سنگ

یکی از مهم ترین کاربرد های پشم سنگ در تولید ساندویچ پانل ها می باشد. پشم سنگ علاوه بر عایق بودن مناسب حرارتی، جهت انجام عایق کاری صوتی در دانسیته های بالا نیز استفاده می شود. عایق های پشم سنگ تخته ای را می توان در استودیو های صدا برداری و سینما، دیواره های ساختمان مسکونی استفاده نمود و می تواند تا حد زیادی هدر رفت حرارتی را بکاهد. یکی از مهم ترین دلایل خرید پشم سنگ، کیفیت بالا در کنار قیمت مناسب می باشد.

در هر مکانی که پشم شیشه کاربرد داشته باشد از عایق پشم سنگ نیز می توان استفاده کرد. مکان هایی همچون دیوار ها و سقف ها و زمین ها، زیرزمین ها،  شیروانی ها و … . برای اتاق های سرد و اتاق هایی که در بخش شمالی خانه قرار دارد و یا اتاق هایی که به عایق های صدا احتیاج دارند (همچون استودیو موسیقی) مناسب می باشد.

خرید پشم سنگ - بهینه عایق 2

مزایای استفاده از پشم سنگ در عایق کاری

مزیت های اصلی پشم سنگ که باعث خرید پشم سنگ می شود موارد زیر است:
 •  عملکرد و کیفیت پشم سنگ در کاهش انتقال صدا، جذب صوت و جلوگیری از انتقال حرارت فوق العاده است.
 •  هدایت الکتریکی صفر و نارسانا بودن پشم سنگ یکی از مزیت های ویژه که فاکتور مهمی در خرید پشم سنگ است محسوب می شود.
 • هر نوع پشم سنگ را می توان مطابق با اندازه مورد نیاز برش داده و استفاده کرد.
 •  از نظر رعایت بهداشت و سلامت، پشم سنگ گزینه مناسبی است؛ چرا که از رشد قارچ، باکتری و حشرات جلوگیری می کند.
 •  پشم سنگ، وزن بسیار کم و سبکی داشته و در زمان استفاده، بار اضافی برای سازه مورد نظر ایجاد نمی کند.
 •  طول عمر پشم سنگ بالا است و در برابر مواد شیمیایی مقاومت زیادی نشان می دهد.
 • تولید پشم سنگ با مواد اولیه بی ضرر بوده و آسیبی به محیط زیست نمی زند و یا خواص آلرژیک برای انسان در بر نخواهد داشت.
 • استفاده و کاربرد پشم سنگ در محیط های ساختمانی سبب می شود تا در زمان آتش سوزی آتش به دیگر قسمت های ساختمان منتقل نشود؛ در نتیجه مهار آتش سوزی را آسان تر می کند.
خرید پشم سنگ - بهینه عایق 3
در اینجا به طور مفصل تر به بعضی از خواص و مزایای پشم سنگ که به خرید پشم سنگ کمک به صورت دقیق کمک می کند می پردازیم:

مقاوم در برابر آتش

پشم سنگ، می ‌تواند تا دمای 2150 درجه فارنهایت را نیز تحمل نماید. این به تاخیر در گسترش آتش در آتش سوزی ها کمک می ‌کند. نقطه جوش عایق فایبرگلاس می‌ تواند به صورت متوسط بین 1000 الی 1300 درجه فارنهایت (537.7  – 704.4 درجه سانتی گراد) باشد. میانگین دمای آتش سوزی در خانه ها در حدود 1100درجه فارنهایت است، به این ترتیب پشم سنگ می ‌تواند در مقابل اکثر خطرات آتش سوزی در خانه مقاومت نمایند و به فرد زمان می ‌دهد تا از خانه در حال سوختن خارج شود. اغلب  عایق ‌ها در این دما، شروع به ذوب شدن می ‌کنند و وضعیت خطرناکی ایجاد می ‌کنند، همچنین سبب می ‌شوند آتش با سرعت بیشتری گسترش پیدا کند.

ضد آب

عایق پشم سنگ، آب را دفع می نماید. همچنین در مقابل کپک، پوسیدگی و رشد باکتری ‌ها، مقاوم است که به ایجاد محیط داخلی امن ‌تر، کمک می نماید. فایبرگلاس معمولی، معمولا آب را برای مدت زیادی نگه می ‌دارد و بدین ترتیب، آب به آرامی در قسمت پایینی آن جمع می ‌شود و سبب ایجاد پوسیدگی و کپک در دیوار های اطراف می ‌شود. پشم سنگ اگرچه نمی‌ تواند از ترکیدن لوله در دیوار جلوگیری نماید، ولی می ‌تواند به جبران پیامد های حاصل از آن، به نوعی کمک نماید که این خود دلیل محکمی برای استفاده و خرید پشم سنگ است.

افزایش بهره وری انرژی

پشم سنگ استفاده شده در دیوار های بیرونی ساختمان ها، یک روش عالی جهت صرفه جویی در انرژی است، اما کاربرد های دیگری هم وجود دارد که می ‌تواند تفاوت بسیاری در بهره وری خانه ایجاد نماید. عایق بندی در اتاق زیر شیروانی، دیوار های بتنی در زیرزمین ‌ها، بالای سقف و … همگی روش ‌های موثری جهت بهبود بهره وری انرژی در خانه هستند. پشم سنگ کمک می ‌کند تا خانه شما را در تابستان خنک و زمستان گرم در نگه دارد این مورد نیز دلیل دیگری برای استفاده و خرید پشم سنگ است.

کاهش آلودگی صوتی

استفاده از پشم سنگ، سکوت و آرامش را به مقدار زیادی افزایش می دهد. پشم سنگ برخلاف عایق معمولی، یک عایق با چگالی بالا و نوآورانه است که به صورت خاص جهت کاهش نویز و جذب صدا از یک اتاق به اتاق دیگر، طراحی شده است. پشم سنگ قادر است تا ارتعاشات و امواج صوتی را در هزاران فضای به هم پیوسته کوچک ایجاد شده توسط ساختار فیبر خود، به دام بیاندازد.
پشم سنگ لوله ای - بهینه عایق

انواع پشم سنگ

در این بخش جهت خرید پشم سنگ به معرفی انواع این محصول می پردازیم:

پشم سنگ فنوفلت (لحافی)

نوع پرکاربردی از پشم سنگ، عایق حرارتی پشم سنگ لحافی است. این نوع پشم سنگ جهت عایق نمودن سطوح مختلف به خصوص سطوح با انحنای کم مناسب خواهد بود. بعضی از اصلی ترین کاربرد های پشم سنگ لحافی عبارت اند از:

 • عایق نمودن سقف ساختمان
 • عایق نمودن انواع دیوار
 • عایق نمودن انواع کانال تهویه هوا
 • استفاده برای عایق نمودن سوله
 • عایق نمودن سقف های کاذب

پشم سنگ لحافی را می توان به صورت بدون روکش یا روکش دار استفاده کرد. روکش پشم سنگ های لحافی اغلب کاغذ کرافت و یا آلومینیوم است. لازم است بدانید که پشم سنگ لحافی انعطاف پذیری بسیاری داشته و همواره به شکل رولی به بازار عرضه می شود.

پشم سنگ ایزوبلانکت (تخته ای)

پشم سنگ تخته ای یا ایزوبلانکت نیز کاربرد های بسیاری در صنعت دارد که این کاربرد ها در ساخت و سازها بیش از موارد دیگر به چشم می خورد. عایق کاری سقف و کف ساختمان، دیوارها با استفاده از پشم سنگ تخته ای کمک می کند تا ساختمان از آلودگی های صوتی و اتلاف انرژی در امان بماند. با تغییر ضخامت و دانسیته پشم سنگ تخته ای در زمان تولید، انواع مختلفی از پشم سنگ ها تولید می شود. صنایع کوره سازی، پتروشیمی ها و پالایشگاه ها از جمله مصرف کنندگان پشم سنگ ایزوبلانکت تخته ای به شمار می آیند و خرید پشم سنگ توسط آن ها صورت می گیرد.

پشم سنگ فنوپانل (پتویی)

همچون ساختمان ها، بعضی تجهیزات صنعتی همچون لوله های حجیم و ماشین آلات نیاز به عایق بندی دارند. پشم سنگ پتویی با همین هدف طراحی و ساخته می شود. در حقیقت، عایق حرارتی-صوتی پشم سنگ فنوپانل یکی از حیاتی ترین و مهم ترین عایق های تجهیزات صنعتی به شمار می رود.

پشم سنگ ایزوپایپ (لوله ای)

پشم سنگ ایزوپایپ یا لوله ای نوع خاصی از عایق ها است که در زمینه عایق کاری انواع لوله و تاسیسات ساختمانی، کارایی بسیاری دارد. پشم سنگ ایزوپایپ متناسب با قطر لوله های موجود در بازار طراحی و تولید شده و از نظر ضخامت تنوع بالایی دارند.

پشم سنگ ایزوترم (فله ای)

پشم سنگ خام فله ای یا ایزوترم نوع دیگری از عایق های حرارتی است که به شکل پشم سنگ خام حلاجی شده تولید می شود. این نوع عایق صوتی-حرارتی در مواردی که فضای مورد نظر برای عایق بندی، شکل هندسی خاصی نداشته باشد به کار برده می شود.

قیمت پشم سنگ

قیمت پشم سنگ به دلایل بسیاری همچون نوع آن، کیفیت تولید و … متغییر است. پس برای خرید پشم سنگ حتما بایستی از شرکتی معتبر، همچون شرکت بهینه عایق خرید پشم سنگ را انجام داد. برای اطلاعات بیشتر  در مورد خرید پشم سنگ لطفا از قسمت تماس با ما و از طریق شماره های درج شده ایمیل شرکت در ارتباط باشید.

سوالات متداول خرید پشم سنگ

پشم سنگ یکی از شناخته شده ترین و مهم ترین عایق های صوتی و حرارتی است که در صنعت کاربرد بسیاری دارد که همین ویژگی خرید پشم سنگ را در اکثر پروژه ها، هر روز بیش از پیش ضروری می کند.

یکی از مهم ترین کاربرد های پشم سنگ در تولید ساندویچ پانل ها می باشد. پشم سنگ علاوه بر عایق بودن مناسب حرارتی، جهت انجام عایق کاری صوتی در دانسیته های بالا نیز استفاده می شود. عایق های پشم سنگ تخته ای را می توان در استودیو های صدا برداری و سینما، دیواره های ساختمان مسکونی استفاده نمود و می تواند تا حد زیادی هدر رفت حرارتی را بکاهد. یکی از مهم ترین دلایل خرید پشم سنگ، کیفیت بالا در کنار قیمت مناسب می باشد.

قیمت پشم سنگ به دلایل بسیاری همچون نوع آن، کیفیت تولید و … متغییر است. پس برای خرید پشم سنگ حتما بایستی از شرکتی معتبر، همچون شرکت بهینه عایق خرید پشم سنگ را انجام داد. برای اطلاعات بیشتر  در مورد خرید پشم سنگ لطفا از قسمت تماس با ما و از طریق شماره های تماس درج شده و ایمیل شرکت در ارتباط باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.