behineh ayegh1

عایق دیزل

عایق دیزل
09شهریور
 تیترهای مطالب این صفحه:
 ✔روش های عایق کاری دیزل ژنراتور✔عایق صوتی دیزل ژنراتور✔اتاق دیزل ژنراتور✔ عایق کاری با کانوپی دیزل ژنراتور

عایق دیزل از جمله کارهای بسیار مهمی می باشد که به منظور جلوگیری از انتشار امواج صوتی آزاردهنده این دستگاه ها لازم است انجام شود. دیزل ژنراتورهای مورد استفاده در مجتمع های مسکونی و محیط های صنعتی دارای صدای بسیار زیادی می باشند که از اگزوز و بدنه آنها به بیرون انتشار پیدا می کند. به همین دلیل از تجهیزات و روش های مختلفی برای کاهش آلودگی صوتی ایجاد شده توسط این دستگاه ها استفاده میشود. بهینه عایق؛ ارائه دهنده خدمات عایق کاری و ورق کاری در ادامه نحوه عایق برودتی کردن انواع دیزل ژنراتورها به کمک کانوپی، اتاقک های ویژه و سایر مواد عایق را بررسی خواهد نمود.

یکی دیگر از عایق های پیشنهادی بهینه عایق ، عایق تاسیسات است که مجموعه ای از موااد معدنی و شیمیایی است و برای جلوگیری از هدر رفت انرژی و گرما، نفوذ آب و رطوبت و استفاده می شود.

 دیزل  ژنراتور سایلنت

عایق دیزل ژنراتور، یکی از تجهیزاتی است که هنگام استفاده از دیزل ژنراتور برای تولید اضطراری برق به آن نیاز داریم، دیزل ژنراتور سایلنت، ترکیبی متشکل از یک موتوردیزل، ژنراتور الکتریکی و یک کاور ساینسلر  که  اصطلاحا به آن کانوپی گفته می شود تشکیل شده است. کانوپی در واقع ، عایق بویلر اتاقک مانندی است که نقش یک عایق صوتی قوی  را برای  دیزل ژنراتور دارد. و صدای تولید شده توسط دیزل ژنراتور را تا حد زیادی عایق برودتی می کند بعلاوه چون کانوپی معمولا فلزی است می تواند از دیزل در برابر رطوبت ، باران و… هم محافظت کند. دیزل  ژنراتور که درون اتاق کانوپی قرار می گیرد را دیزل ژنراتور سایلنت می گویند.

ابعاد دیزل ژنراتور

 

یکی  از مهم ترین نکاتی که هنگام اجرا عایق دیزل ژنراتور باید به آن توجه شود، ابعاد دیزل ژنراتور و اتاق آن است. دیزل ژنراتور ها بر اساس توان در اندازه های مختلف تولید می شوند، ابعاد اتاق عایق دیزل ژنراتور بر اساس استاندارد باید طوری تنظیم شود که در صورت نیاز دو نفر بتوانند برای تعمیر تاسیسات، وسایل و تجهیزات مورد نیاز را در این اتاق رد و بدل کنند و ضمنا فاصله تاسیسات با توان زیر ۶۰۰ وات از ۱متر تا ۳/۱ متر و با توان بالای ۶۰۰ بین ۱ تا ۴ متر باشد و هم چنین اتاق عایق دیزل باید دو  عدد درب خروج اضطراری داشته باشد.

عایق دیزل - بهینه عایق

روش های عایق کاری دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور یکی از تجهیزات بسیار ضروری در محیط هایی می باشد که امکان دسترسی به برق در آنها وجود ندارد. در واقع این دستگاه ها موتور برق می باشند که در اندازه ها و ظرفیت های مختلف تولید شده اند. برخی از نمونه های این تجهیزات وزن سبکی داشته و در مجتمع های مسکونی و پروژه های عمرانی کوچک به صورت سیار مورد استفاده قرار میگیرند. نوع دیگری از آنها دارای ظرفیت های بیشتری بوده و به صورت مداوم در کارخانجات و کارگاه های تولیدی و غیره کاربرد دارند. ویژگی مشترک تمام این دیزل ها، تولید صدای بسیار آزاردهنده می باشد. به همین دلیل لازم است با روش های مختلف عایق کاری دیزل ها انجام شود..

همچنین لازم به ذکر است که علاوه بر صوت، با توجه به شرایط محیط نصب ممکن است به عایق چیلر کاری رطوبتی نیز برای این تجهیزات نیاز باشد. علاوه براین باید شرایطی را فراهم نمود که گرد و غبار تا حد امکان به درون دستگاه و قطعات داخلی آن نفوذ نکند. از رایج ترین روش های عایق کردن دیزل ژنراتور می توان به موارد زیر اشاره نمود:

عایق صوتی دیزل ژنراتور

همان طور که اشاره شد، بزرگترین چالش استفاده از موتور برق، صدای بسیار آزاردهنده آنها می باشد. به همین دلیل اصلی ترین نوع عایق چیلر بندی آنها، سایلنت کردن و کاهش امواج صوتی منتشر شده از آن می باشد. با توجه به اینکه بیشترین صدا از اگزوز خارج میشود، به همین دلیل می توان از سایلنسرهای مخصوص در این زمینه استفاده نمود. علاوه براین، فروش عایق صوتی دیزل ژنراتور به شیوه های مختلف دیگری انجام میشود که عبارتند از:

عایق کاری با کانوپی دیزل ژنراتور

یکی از بهترین روش ها برای کاهش آلودگی صوتی های ایجاد شده توسط دیزل ژنراتور، قرار دادن آنها در اتاقک های مخصوص به نام کانوپی می باشد. این اتاقک ها دیواره های کاملا عایق بویلر داشته و تا حد بسیار زیادی از انتشار صدا به بیرون جلوگیری می کند. دلیل استفاده از این اتاقک ها این است که صدا تنها از اگزوز خارج نمیشود؛ بلکه از جداره ها نیز صدا به بیرون درز می کند. به همین دلیل سایلنسر اگزوز نمی تواند مشکل را به طور کامل رفع کند و از اتاقک استفاده میشود.

کانوپی اتاق های دارای سقف و دیوارهای چند جداره می باشند که بین جداره های آنها از مواد عایق صوت استفاده میشود. علاوه بر صدا، این اتاق ها از نفوذ گرد و غبار و رطوبت به درون دستگاه نیز جلوگیری می کنند. این اتاقک ها که بر روی شاسی دیزل قرار میگیرند، در شرایطی کاربرد دارند که امکان قرار گرفتن موتور درون ساختمان وجود نداشته باشد. محیط های صنعتی و پروژه های عمرانی از این اتاق های متحرک استفاده می کنند.

عایق بندی دیزل ژنراتور با کانتینر

دیزل ژنراتورها از نظر اندازه و ابعاد دارای تنوع بالایی می باشند و نوع بزرگ آنها به جای کانوپی در کانتینرهای مخصوص قرار میگیرند. دیواره ها و سقف این کانتینرها با عایق های صوتی پوشانده شده و به همین دلیل امکان انتشار صدا از آنها تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.

اتاق دیزل ژنراتور

در محیط هایی که امکان قرار گرفتن موتور برق درون اتاق مسقف وجود دارد از روش های دیگری برای عایق کردن دیزل استفاده میشود. در این شرایط علاوه بر سایلنسر اگزوز می توان از درزگیرهای مخصوص استفاده نمود. تمام درزهای در و پنجره و دیوارها با عایق تاسیسات هایی از قبیل پشم شیشه و پشم سنگ و الاستومری عایق میشوند. البته لازم به ذکر است که در مراحل عایق کاری و ورق کاری باید فضایی را برای تبادل هوا بین اتاق و محیط بیرون اختصاص داد. در اتاق هایی که از عایق های الاستومری استفاده میشود، بهتر است عایق های شانه تخم مرغی انتخاب شوند. در حالت کلی، قدرت جذب فروش عایق های شانه تخم مرغی بیشتر از نوع ساده آنها می باشد و به همین دلیل در عایق کاری کاربرد بیشتری دارند.

همچنین لازم به ذکر است که به دلیل لرزش زیاد این موتورها، بهتر است از لرزه گیرهای مخصوص استفاده نمود. برای این منظور لرزه گیرها بین موتور و زمین قرار گرفته میشود.

عایق حرارتی دیزل ژنراتور

علاوه بر صوت بسیار زیاد، دیزل ها باید در برابر حرارت نیز تا حد زیادی عایق شوند. در حالت کلی در محیط هایی که این موتورها قرار میگیرند، شرایط دمایی باید با دقت زیادی تنظیم شود و امکان تبادل هوا در آنها وجود داشته باشد. اتاقک ها و کانوپی های مورد استفاده برای عایق بندی و ایجاد موتور برق سایلنت علاوه بر عایق صوت، در برابر حرارت نیز عایق می باشند. در جداره های این اتاقک ها مواد عایق حرارتی قرار گرفته میشود.

یکی از موارد بسیار مهمی که در عایق کردن موتور برق وجود دارد، نسوز بودن مواد عایق به کار رفته در آنها می باشد. عدم توجه به این مساله منجر به آتش سوزی خواهد شد. مواد عایق مورد استفاده باید مقاومت بالایی در برابر تماس با دمای زیاد داشته باشد.

ساخت کانوپی دیزل ژنراتور

در میان روش های متعددی که برای عایق بندی موتور برق ارائه شد، استفاده از کانوپی بیشترین کاربرد را دارد. دلیل کاربرد زیاد این اتاقک ها قابل حمل بودن و نصب آسان و سریع آنها می باشد. البته در شرایطی می توان به نتیجه مطلوبی از انتخاب این اتاقک ها دست پیدا کرد که چند ویژگی مهم در زمان ساخت آنها رعایت شده باشد که عبارتند از:

نوع مواد عایق تاسیسات مورد استفاده در دیواره های اتاق باید کیفیت بالایی داشته باشد. علاوه بر کیفیت در برابر عایق کردن امواج صوتی، مقاومت آنها در برابر حرارت نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.

قسمت های جوشکاری شده در گوشه ها و درزها اهمیت زیادی داشته و می تواند منجر به انتشار امواج صوتی شوند. به همین دلیل باید درزگیری این اتاقک ها به روش استاندارد با مواد مخصوص انجام شود.

 

متریال مورد استفاده برای بدنه کانوپی باید مقاومت بالایی در برابر تماس با نم و رطوبت و مواد خورنده داشته باشد. چون این اتاقک ها در شرایط محیطی مختلف در فضای باز مورد استفاده قرار میگیرند.

طراحی داخلی کانوپی باید به گونه ای انجام شود که به موتور و بخش سوخت و باتری ها به آسانی دسترسی ایجاد شود.

کانوپی باید از نظر امنیت در سطح مطلوبی طراحی شود. برای این منظور باید امکان قفل شدن درب آنها وجود داشته باشد تا دسترسی به موتور برای افراد غیر مجاز امکان پذیر نباشد.

شیارها و درزهای مخصوص برای تبادل هوا در کانوپی ها باید در نظر گرفته شود. در غیر این صورت عایق دیزل منجر به آسیب وارد شدن به موتور و کاهش کارایی و ایجاد خسارت های متعدد خواهد شد.

عایق دیزل - بهینه عایق

مزایای عایق بندی دیزل با کانوپی

از مهم ترین مزایای عایق بندی دیزل ژنراتور با کانوپی یا اتاقک شامل موارد زیر می باشد:

  • نصب این اتاقک ها در محیط های مختلف به آسانی و در مدت زمان کوتاه امکان پذیر می باشد.
  • بدنه و جداره اتاقک ها در برابر صوت و حرارت، رطوبت و گرد و غبار، ضربه و فشار کاملا عایق می باشد.
  • در صورت طراحی استاندارد، این اتاق ها فضای کمی را اشغال می کنند.
  • قیمت مقرون به صرفه نسبت به ساخت اتاق با مصالح برای نگهداری و عایق کردن موتور برق
  • امنیت بالا به دلیل وجود امکان قفل کردن آنها


برای خواندن مطالب درمورد عایق چیلر میتوانید:

قیمت عایق دیزل

در تعیین قیمت عایق بندی انواع موتورهای برق با ظرفیت های مختلف فاکتورهای زیادی نقش دارند که از مهم ترین آنها، روش عایق کردن می باشد. همان طور که در طول متن نیز اشاره شد، استفاده از سایلنسر اگزوز، کانوپی و کانتینر و قرار دادن موتور در اتاق ساخته شده با مصالح از جمله روش ها در این زمینه می باشد. هر یک از این موارد از نظر هزینه اجرایی کاملا با هم متفاوت هستند. علاوه براین، اندازه و ابعاد کانوپی و اتاقک و کانتینر و میزان مواد عایق صوتی و حرارتی مورد استفاده برای دیزل های مختلف با هم فرق دارد.

با توجه به وجود جزئیات بسیار زیاد در تعیین قیمت این خدمات و همچنین نوسانات نرخ در عایق ها و متریال مورد استفاده برای عایق کاری، پیشنهاد می کنیم با کارشناسان بهینه عایق تماس بگیرید.

عایق دیزل - بهینه عایق

قیمت کانوپی دیزل ژنراتور

مسلما برای خرید هر محصول قیمت آن یکی از دغدغه های اصلی مشتری است ، قیمت مقرون به صرفه در کنار کارایی و کیفیت به صرفه ترین نوع خرید است.از آنجایی که دیزل ژنراتورهای ابعاد بزرگی دارند و تعمیر قطعات ام ها ماری دشوار است و هم چنین داشتن عایق صدا برای این تجهیزات ضروری است خرید کانوپی یک خرید مهم تلقی می شود. قیمت  کانوپی یا عایق دیزل ژنراتور به فاکتورهای متنوعی بستگی دارد، بعضی از مهم‌ترین این فاکتورها عبارتند از:

استاندارد بودن محصول

داشتن  استاندارد های مورد نیاز همیشه نشان دهنده کیفیت و کارایی یک محصول است. داشتن استاندارد ip در یکی از کلاس های E ,F یکی از پارامترهایی است که می تواند ایمنی وکارایی عایق دیزل را تضمین کند.

کیفیت  و ابعاد مواد اولیه

اتاق موتور برق یا عایق دیزل معمولا از جنس آلیاژهای فلزی یا کامپوزیت ساخته می شود.  بدیهی  است که اگر کیفیت فلز مورد استفاده برای ساخت کانوپی مناسب نباشد ممکن است صدا گیری به خوبی انجام نشود ، یا فلز دچار خوردگی و زنگ زدگی شود  و هم چنین اگر ابعاد عایق دیزل درست تنظیم نشود کارایی مورد انتظار را نخواهد داشت. تنظیم درست ابعاد اتاق موتور برق یا عایق دیزل هم چنین در صورت نیاز به تعمیر قطعات نقش موثری در تعمیر تاسیسات و قطعات موتور ژانرتور دارد، این اتاق  باید به گونه ای طراحی شود که فضای کافی را برای تکنسین به منظور تعمیر موتور برق فراهم کند.

داشتن داکت های هوا

دارا بودن داکت های هوا باعث شکست هوا به داخل اتاق عایق دیزل می شود و به صورت موثری در کاهش صدای ناشی از موتور ژنراتور نقش دارد.

درز گیرها

 درز گیر و نو ار های عایق مناسب برای          لبه درها و… یکی دیگر از فاکتورهای تاثیر  گذار در کارایی بهینه عایق دیزل است.

بهره گیری از برش دقیق با استفاده CNC برای ایجاد سوراخ ها و اجرای با کیفیت عایق دیزل هم بر قیمت نهایی اتاق کانوپی موثر است.

عایق کاری دیزل ژنراتور با قیمت ارزان

ارائه خدمات عایق کاری نیاز به تخصص بالایی داشته و استانداردهای مختلفی لازم است در نظر گرفته شود. بهینه عایق با سالها تجربه و انجام پروژه های متعدد، آماده ارائه هر نوع خدمات عایق کردن موتور برق های بزرگ صنعتی و غیره می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان قبل از عقد قرارداد همکاری می توانید از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه با کارشناسان بهینه عایق تماس بگیرید.

سخن آخر

اتاق های برق و الخصوص دیزل ژنراتورهاهنگام تولید برق از سوخت هایی مانند بنزین یا گازوئیل صدای زیادی تولید می کنند. اتاقک برق یا کانوپی دیزل ژنراتور عایق های صدا قوی برای موتور برق و دیزل ژنراتور هستند که مانند یک اتاق روی دستگاه قرار می گیرند و صدای تولید شده توسط دستگاه را به حداقل ترین مقدار ممکن می رسانند، بنا براین انتخاب یک عایق دیزل یا عایق اتاق برق مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. در این گفتار نکات مهمی پیرامون عایق دیزل و اتاق برق بیان کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به وب سایت بهینه عایق مراجعه کنید، بهینه عایق یک برند معتبر در زمینه اجرا و تولید انواع عایق های صوتی ، حرارتی ، برودتی ،اتاقک شنوایی و کانوپی دیزل ژنراتور است که با بهره گیری از دانش فنی و کادر مجرب ، مواد اولیه با کیفیت و خط تولید مکانیزه ، محصولات با کیفیتی را تولید و به بازار  عرضه کرده است.

سوالات متداول عایق دیزل

. با توجه به اینکه بیشترین صدا از اگزوز خارج میشود، به همین دلیل می توان از سایلنسرهای مخصوص در این زمینه استفاده نمود. علاوه براین، عایق صوتی دیزل ژنراتور به شیوه های مختلف دیگری انجام میشود که…

در محیط هایی که امکان قرار گرفتن موتور برق درون اتاق مسقف وجود دارد از روش های دیگری برای عایق کردن دیزل استفاده میشود. در این شرایط علاوه بر سایلنسر اگزوز می توان از درزگیرهای مخصوص استفاده نمود. تمام درزهای در و پنجره و دیوارها با عایق هایی از قبیل پشم شیشه و پشم سنگ و الاستومری عایق میشوند.

در تعیین قیمت عایق بندی انواع موتورهای برق با ظرفیت های مختلف فاکتورهای زیادی نقش دارند که از مهم ترین آنها، روش عایق کردن می باشد. همان طور که در طول متن نیز اشاره شد، استفاده از سایلنسر اگزوز، کانوپی و کانتینر و قرار دادن موتور در اتاق ساخته شده با مصالح از جمله روش ها در این زمینه می باشد.

4 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.